سوله سازی

سوله سبک

سوله سبک

معرفی سوله سبک

همانطور که از اسم سوله سبک مشخص است در ساختار این سازه فلزی از متریال با وزن کمتر استفاده می شود بنابراین وزن کل سازه به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد.

سوله سبک برای ساختمان های با عرض دهانه زیاد بسیار مناسب است همچنین از آنجایی که برای اتصال اجزا سوله از پیچ و مهره استفاده می شود این قابلیت در این نوع از سوله وجود دارد که در هر زمان امکان جابجایی سوله سبک به راحتی امکان پذیر باشد، توجه داشته باشید زمان لازم برای نصب و اجرای سوله سبک نسبت به انواع دیگر سوله به مقدار قابل ملاحظه ای کمتر می باشد.

از نکات مثبت سوله خرپایی (سوله سبک) می توان به مقاومت این نوع از سازه ها در مقابل زلزله و بادها و طوفانهای شدید نام برد. همچنین به دلیل استفاده از فولاد کمتر نسبت به سازه های دیگر، هزینه اجرا سوله سبک بسیار کمتر می باشد. توجه به این نکته لازم است که برای سازه های با عرض دهانه کمتر از بیست متر هزینه اجرا با سوله های سنگین تقریبا برابر خواهد بود.

اگر تصمیم به ساخت سوله سبک (سوله خرپایی) دارید با ما در چهلستون سوله تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را به شما سروران گرامی ارائه دهیم

مزایای سوله سبک

هزینه تمام شده پایین تر نسبت به انواع دیگر سوله.

امکان اجرای طول دهانه زیاد در سوله سبک.

سریع تر بودن مدت زمان اجرای عملیات ساخت سوله خرپایی.

صرفه جویی در هزینه فونداسیون به دلیل وزن کمتر کل سازه .

به دلیل استفاده از پیچ و مهره در سوله سبک امکان باز و بسته کردن و جابه جایی سازه به راحتی امکان پذیر است .

زیباتر بودن سوله خرپایی نسبت به انواع دیگر سوله به دلیل امکان ایحاد سقف قوسی شکل.

 

موارد کاربرد سوله خرپایی

به دلیل استفاده از پیچ و مهره در اتصالات و پایین بودن وزن کل سوله مدت زمان اجرای آن به طور چشمگیری سریع تر از انواع دیگر سوله می باشد. همچنین در این نوع از سوله ها امکان اجرای عرض دهانه بدون ستون میانی تا حدود 200 متر هم امکان پذیر است. با توجه به این که وزن کل سازه بسیار سبک می باشد در نتیجه نیاز به فنداسیونی آنچنان قوی وجود ندارد، مناسب مناطقی با شرایط خاص محیطی می باشد. از موارد استفاده از این سوله ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

سوله های نمایشگاهی

سوله‌های مناسب کشاورزی

سوله های مناسب انبار

هزینه ساخت سوله سبک

با توجه به اینکه مقدار مواد به کار رفته در این نوع از سازه نسبت به سوله های دیگر تا سی درصد کمتر می باشد بنابراین هزینه کلی ساخت سوله خرپایی مقرون به صرفه است، محاسبه دقیق هزینه اجرای سوله سبک به عوامل زیادی مانند ارتفاع سازه، نوع فونداسیون، عرض دهانه، مقاومت کلی سازه و دیگر موارد بستگی دارد در نتیجه هزینه اجرای سوله سبک در هر پروژه متفاوت از پروژه دیگر خواهد بود، در ضمن نوسانات قیمتی هم تاثیر بسزایی در هزینه ساخت سوله سبک خواهد داشت. شما عزیزان میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا آنها هزینه ساخت سازه شما را به طور دقیق محاسبه و به شما اعلام نماییند.

 

خدمات چهلستون سوله در زمینه ساخت سوله سبک

سالها تجربه و اجرای پروژه های متعدد در رشته ساخت سوله خرپایی دانش کافی در اختیار تیم متخصص ما قرارداده تا کلیه مراحل فرآیند ساخت سوله سبک را بشناسیم و بتوانیم همه خدمات مورد نیاز مشتریان گرامیمان را انجام دهیم، ما از مرحله مشاوره و تصمیم گیری تا مرحله تعمیر و نگهداری در کنارتان هستیم، تیم ما شامل افراد با همه ی تخصص های لازم برای ساخت سوله سبک می باشد، مهندسان ما در مرحله طراحی و محاسبات کنارتان هستند، تیم اجرایی زبده این تضمین را به شما می دهد تا سازه ای بی نقص و با کیفیت بالا برای کسب و کار خود داسته باشید، چهلستون سوله را دوست و امین خود در زمینه ساخت سوله خرپایی بدانید.

 

دیدگاهتان را بنویسید